UWAGA: od 2023 roku licencje wydawane są w formie elektronicznej (skan). Zgodnie z zaleceniami PZKol, w czasie zawodów nie będzie wymagana licencja w formie fizycznej (wystarczy pokazać skan w telefonie).

 

1. Wypełnić Wniosek dla zawodnika o wydanie licencji kolarskiej na rok 2023 (spełniając wcześniej zawarte w nim wymogi np. ubezpieczenie NNW i OC obejmujące tzw. ryzyko sportowe, czyli treningi oraz wyścigi, zgoda lekarza, prawo jazdy/karta rowerowa)

2. Dołączyć 1 kolorowe zdjęcie (tylko jeśli licencja wydawana po raz pierwszy lub chcesz zmienić zdjęcie) format jak do paszportu - na zdjęciu twarz Wnioskodawcy (lewy profil lub z czoła). UWAGA: w celu przyśpieszenia procesu wydawania licencji można przygotować to samo zdjęcie również w formie elektronicznej (zeskanować, wykadrować pozbawiając zbędnego tła i zapisać w formacie .jpg, 300dpi)

3. Dostarczyć podpisany wniosek wraz ze zdjęciem do siedziby Podkarpackiego Związku Kolarskiego (Rzeszów, Pułaskiego 13A). Wniosek można wysłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (skan obu stron wniosku + zdjęcie). Bez względu na wysłanie wniosku drogą elektroniczną wniosek i tak należy dostarczyć w formie papierowej. W przypadku dostarczenia wniosku osobiście prosimy wcześniej wysłać mailem zdjęcie w wersji elektronicznej. UWAGA: należy pamiętać, że jeżeli we wniosku o wydanie licencji dla danego zawodnika widnieje nazwa klubu, to klub taki musi być członkiem Podkarpackiego Okręgowego Związku Kolarskiego. W innym wypadku takiemu zawodnikowi możemy wystawić licencję tylko jako niestowarzyszony. 

4. Dokonać opłaty za wydanie licencji zgodnie z cennikiem PZkol na konto Podkarpackiego Związku Kolarskiego - Podkarpacki Bank Spółdzielczy: 67 8642 1126 2012 1145 1709 0001, w tytule przelewu prosimy zawrzeć: "licencja kolarska imię i nazwisko" lub "x licencji kolarskich, nazwa klubu"

5. Standardowy czas wyrabiania licencji to 3-5 dni roboczych od wpłynięcia kompletnego Wniosku o czym poinformujemy telefonicznie bądź na adres mailowy podany we wniosku. W wyjątkowych przypadkach ten termin może się przedłużyć z przyczyn od nas niezależnych.

6. Przy odbiorze osobistym należy przedłożyć oryginał Wniosku o wydanie licencji wraz ze zdjęciem w wersji papierowej (jeśli był wysyłany mailem) oraz potwierdzenie wykonania przelewu.

 

Wszelkie zapytania prosimy kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Opłaty 2023

 

Regionalny Związek Kolarski wydaje następujące licencje:

- Junior , Juniorka 80 zł

- Junior Młodszy , Juniorka Młodsza 40 zł

- Młodzik , Młodziczka 30 zł

- Masters 150 zł

- Żak 20 zł

- Cyklosport 150 zł

 

Licencje dla osób towarzyszących w imprezach krajowych

- Trener, instruktor ,masażysta , mechanik i inne 120,-

- Sędzia 100,-

Nie ma obowiązku posiadania specjalnego ubezpieczenia obejmującego ryzyko sportowe dla osób nie będących zawodnikami. Wystarczy, że osoby takie (trener, mechanik, kierowca...) wpiszą we wniosku zwykłe ubezpieczenie.

W przypadku wydania licencji w trybie pilnym opłata zostanie powiększona o 50%.